БУРИТА

КЛАСИК

асада пилешки стек на скара, паста од грав, чилантро ориз, микс од кашкавал (моцарела, чедар, мешан), салца роха, салата

205 ден.

БАРБАКОА

барбакоа споро варено јунешко, чипотле крем сирење, чилантро ориз, микс салата

        250 ден.

КАРНИТАС

споро варено карнитас свинско, чилантро ориз, микс кашкавал (моцарела, чедар, мешан), микс салата, авокадо крема или салца роха

235 ден.

РАНЧЕРО МИСИРКИНО

ТАКО мелено мисиркино месо, ранчеро салца, чилантро ориз,  микс кашкавал (моцарела, чедар, мешан), бел сос, микс салата

225 ден

КРИСПИ

асада пилешки стек на скара, начос чипс, сос од кашакавал, сос од мајонез, свежа салата

200 ден.

КАЛИФОРНИСКО

асада пилешки стек на скара, гвакамоле, чипотле или кари сос, помфрит, свежа салата

210 ден.

ГВАКАМОЛЕ

асада пилешки стек на скара, гвакамоле, чилантро ориз, салца од пченка, бел сос, свежа салата

185 ден.

ХАЛАПЕЊО

асада пилешки стек на скара, халапењо пиперчиња, чилантро ориз, црвен грав, сос од кашкавал, свежа салата

205 ден.

РОЛИЊО

асада пилешки стек на скара, карамелизиран кромид, сос од мед и сенф, сос од мајонез, свежа салата

175 ден.

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

чилантро ориз, паста грав, микс кашкавал (моцарела, чедар, мешан), салца роха, бел сос, свежа салата

175 ден

ПУЕБЛО ВЕГАНСКО

асада мексикански ориз, црвен грав, печурки,  зеленчук, гвакамоле

190 ден

РОЛИЊО МИСИРКИНО

тако мелено мисиркино месо, карамелизиран кромид, микс кашкавал (моцарела, чедар, мешан), сос од мед и сенф, сос од мајонез, свежа салата

210 ден

ТИПОВИ НА МЕСО

ПИЛЕШКО

пилешки стек мариниран со АСАДА маринада,  стоен 24 часа, печен на скара

 

/

МЕЛЕНО МИСИРКИНО

посно и здраво –  мелен мисиркин батак спремен со микс на ТАКО зачини

+ 20 ден.

СВИНСКО

свинска плешка со КАРНИТАС микс и споро варена – сочна , пикантна, вкусна

+ 40 ден.

ЈУНЕШКО

7 часа  варена  јунешка плешка – БАРБАКОА – најдоброто од мексиканската кујна

+ 50 ден.

ПОСНИ БУРИТА

ВЕГАНСКО КЛАСИК

паста од грав, чилантро ориз, салца роха, салата

160 ден.

ГВАКАМОЛЕ ПОСНО

чилантро ориз, салца од пченка, гвакамоле паста, салата

150 ден.

ХОЊОС ПОСНО

чилантро ориз, свежи печурки, салца од пченка, салата

150 ден.

CRUNCHWRAPS

Запечена тортиља наполнета со месо по Ваш избор, мешан кашкавал, зеленчук и начос  и послужена со бел сос или салца роха

 

СО МЕЛЕНО МИСИРКИНО

тортиља, мисиркино месо, мешан кашкавал, свежа пиперка и домат, начос

210 ден.

СО ПИЛЕШКО

тортиља, пилешко месо, чипотле крем,  мешан кашкавал, свежа пиперка, начос

220 ден.

КЕСАДИЉА

преклопена запечена тортиља наполнета со микс на  кашкавали ( кравји, моцарела и чедар )  и послужена со микс салата , бел сос и салца роха

ИЗБЕРЕТЕ БИЛО КОЈ ТИП НА МЕСО ИЛИ СВЕЖИ ПЕЧУРКИ

СО ПИЛЕШКО МЕСО

210 ден.

СО МЕЛЕНО МИСИРКИНО

210 ден.

СО КАРНИТАС СВИНСКО

250 ден.

СО БАРБАКОА ЈУНЕШКО

280 ден.

СО СВЕЖИ ПЕЧУРКИ

190 ден.

ДОМАШЕН НАЧОС

крцкаво задоволство свежо припремено со додаток на сос од кашкавал и салца роха

регулар

             120 ден.

ЛОАДЕД

+ пилешки стек и авокадо крема               185 ден.

МОЕ БУРИТО

*тортиља, месо по избор, бел сос, салата

СО ПИЛЕШКИ СТЕК

95 ден.

СО МЕЛЕНО МИСИРКИНО

115 ден.

СО КАРНИТАС СВИНСКО

125 ден.

СО БАРБАКОА ЈУНЕШКО

135 ден.

ДОДАТОЦИ

ПОМФРИТ ДОДАТОК

30 ден.

ПОМФРИТ ПОРЦИЈА

60 ден.

ХАЛАПЕЊО ПИПЕРЧИЊА

25 ден.

ГВАКАМОЛЕ ПАСТА

30 ден.

жолт ориз, маслинки, карамелизиран кромид, пико си гало, салца од пченка, бел сос.

20 ден.

ранчеро салца, чипотле сос, кари сос, свежи печурки, црвен грав, кашкавал (гауда, сос, мешан)

25 ден.